19-21 листопада ц.р. Постійна делегація Верховної Ради України на чолі з народним депутатом України Іриною Фріз взяла участь в Осінній сесії Парламентської асамблеї НАТО в Стамбулі. В якості почесного гостя ПА НАТО до української делегації на Асамблеї приєднався Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

За результатами осінньої сесії Асамблеї були, зокрема, ухвалені доповіді: 1. "НАТО після Варшавського саміту: стримувати заради оборони"; 2. "Дві війни України: захист незалежності та провадження справжніх реформ".

Також було ухвалено Резолюцію на підтримку політики стримування та оборони НАТО, затвердженої на Варшавському саміті Альянсу.

Головними темами дискусій під час Асамблеї стали зростаюча агресія Росії, в т.ч. проти України, та шляхи протидії цій загрозі.

Парламентська асамблея НАТО підтримала позицію визнання факту російської агресії проти України, окупації Росією Криму та триваючої дестабілізації нею окремих районів східної України. ПА НАТО чітко наголосила, що Росія та її проксі несуть пряму відповідальність за порушення Мінських домовленостей, "режиму тиші" на сході України та мілітаризацію окуповапного Криму. НАТО посилить політичну підтримку та реалізує Комплексний пакет допомоги для посилення обороноздатності України в умовах триваючої російської агресії. Допомога України є для НАТО однією з форм стримування російської агресії.

З детальною інформацією про результати Осінньої сесії Парламентської асамблеї НАТО можна ознайомитись за посиланням - http://www.nato-pa.int/Default.asp?CAT2=0&CAT1=4259&CAT0=2969&SHORTCUT=4270.