Актуально

Merry Christmas and Happy New Year 2020

Опубліковано: січня 01, 2020 Переглядів: 13
Дорогі друзі, колеги! Вітаємо Вас з Новим 2020 роком!Бажаємо у цьому році миру та оптимізму! Нехай здійсняться сміливі сподівання! А єдність та...

Президент: Ми домовилися про оновлений пакет проектів і практичних заходів допомоги НАТО для України

Опубліковано: листопада 04, 2019 Переглядів: 39
Президент України Володимир Зеленський повідомив про домовленість оновити пакет проектів і практичних заходів НАТО з допомоги України.

Прес-конференція Генерального секретаря НАТО у Лондоні (29 листопада 2019 р.)

Опубліковано: листопада 05, 2019 Переглядів: 146
Прес-конференція Генерального секретаря НАТО напередодні зустрічі лідерів держав-членів НАТО у Лондоні

Сергій Джердж. Агресія Росії: що НАТО дасть Україні?

Опубліковано: грудня 05, 2019 Переглядів: 36
У Лондоні відбувається Ювілейний Саміт НАТО. Чим НАТО допоможе Україні у протидії агресії Росії? Чи до України зараз Північноатлантичному альянсу? Програма...

Посли країн-членів НАТО у середу, 6 лютого, підписали протокол про приєднання Македонії до Альянсу.

Урочиста церемонія підписання відбулася у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

Представники кожної країни-члена по черзі у алфавітному порядку поставили свій підпис на документі. Церемонія відбулася у присутності міністра закордонних справ балканської країни Ніколи Димитрова.

 

"Це історична подія. Прем’єри Ципрас і Заєв продемонстрували стратегічне мислення і велику мужність, коли підписали Преспанську угоду… На цьому шляху були виклики і складні компроміси, але прихильність демократичним цінностям і реформам сприяли результату і прогресу", - заявив перед початком церемонії генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.
Протокол про приєднання Македонії тепер має ратифікувати кожна країна-член блоку. "Я сподіваюсь, цей процес пройде гладко, і ми всі невдовзі зможемо привітати вас як повноправного члена", - заявив Столтенберг.
За словами генсека, від сьогодні представники Македонії братимуть участь у засіданнях Альянсу у якості запрошеної сторони. Міністр закордонних справ Македонії також візьме участь у міністерській зустрічі НАТО в квітні.
"Сьогоднішня історична подія демонструє, що двері НАТО відкриті для демократій, які готові і хочуть виконувати цілі Вашингтонського договору", - резюмував Столтенберг.
Голова МЗС Македонії Нікола Димитров подякував усім столицям за зусилля і підтримку Скоп’є. Він анонсував візити до країн НАТО, "щоб заохотити ефективну ратифікацію".
Вступ Македонії до Альянсу став можливим після того, як країна погодилася змінити назву на Республіка Північна Македонія. Греція роками блокувала членство Македонії у НАТО, вважаючи, що її назва містить територіальні претензії.
Греція має намір ратифікувати протокол про приєднання Македонії на цьому тижні. Після цього, за умовами угоди між країнами, Македонія офіційно змінить назву та повідомить про це ООН та інші міжнародні організації.
Балканська країна стане 30-м членом Північноатлантичного альянсу.

Джерело інформації:

www.nato.int
"Європейська правда"