Актуально

NATO e-Learning

Опубліковано: квітня 10, 2020 Переглядів: 280
Онлайн навчання від НАТО: NATO e-Learning можливість підвищити свій професійний рівень з використанням ресурсу NATO e-learning https://jadl.act.nato.int/

NATO Science & Technology Organization CSO

Опубліковано: квітня 11, 2020 Переглядів: 253
Based on the guidance from the World Health Organization and in alignment with NATO HQ measures to reduce the risk of the further spread of...

What is NATO, why does it still exist, and how does it work? [2020 version]

Опубліковано: квітня 15, 2020 Переглядів: 210
NATO: what is it, why does it still exist, and how does it work? Learn the basics about the Alliance in this animation.

Європейські цінності та українське суспільство

Опубліковано: квітня 28, 2020 Переглядів: 271
Для чого українцям європейські цінності? Відповідь на це запитання в інтерв'ю для Радіо Ватикану - Vatican News дає доктор політичних наук, директор наукового...

Посли країн-членів НАТО у середу, 6 лютого, підписали протокол про приєднання Македонії до Альянсу.

Урочиста церемонія підписання відбулася у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

Представники кожної країни-члена по черзі у алфавітному порядку поставили свій підпис на документі. Церемонія відбулася у присутності міністра закордонних справ балканської країни Ніколи Димитрова.

 

"Це історична подія. Прем’єри Ципрас і Заєв продемонстрували стратегічне мислення і велику мужність, коли підписали Преспанську угоду… На цьому шляху були виклики і складні компроміси, але прихильність демократичним цінностям і реформам сприяли результату і прогресу", - заявив перед початком церемонії генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.
Протокол про приєднання Македонії тепер має ратифікувати кожна країна-член блоку. "Я сподіваюсь, цей процес пройде гладко, і ми всі невдовзі зможемо привітати вас як повноправного члена", - заявив Столтенберг.
За словами генсека, від сьогодні представники Македонії братимуть участь у засіданнях Альянсу у якості запрошеної сторони. Міністр закордонних справ Македонії також візьме участь у міністерській зустрічі НАТО в квітні.
"Сьогоднішня історична подія демонструє, що двері НАТО відкриті для демократій, які готові і хочуть виконувати цілі Вашингтонського договору", - резюмував Столтенберг.
Голова МЗС Македонії Нікола Димитров подякував усім столицям за зусилля і підтримку Скоп’є. Він анонсував візити до країн НАТО, "щоб заохотити ефективну ратифікацію".
Вступ Македонії до Альянсу став можливим після того, як країна погодилася змінити назву на Республіка Північна Македонія. Греція роками блокувала членство Македонії у НАТО, вважаючи, що її назва містить територіальні претензії.
Греція має намір ратифікувати протокол про приєднання Македонії на цьому тижні. Після цього, за умовами угоди між країнами, Македонія офіційно змінить назву та повідомить про це ООН та інші міжнародні організації.
Балканська країна стане 30-м членом Північноатлантичного альянсу.

Джерело інформації:

www.nato.int
"Європейська правда"